www.reypowerplant.com

یکشنبه, 12 مرداد 1399 ساعت 13:28

نیروگاه ری میزبان پرندگان مهاجر

By

 خبر پرندگان1    

نیروگاه ری میزبان پرندگان مهاجرخبر پرندگان

تاریخ خبر :05/12/ 1399

به گزارش روابط عمومی شرکت

نیروگاه ری میزبان پرندگان مهاجر

نیروگاه ری میزبان پرندگان مهاجر

هر سال اواخر بهار گونه ای از حواصیل ها برای لانه سازی، تخم گذاری و زاد و ولد به نیروگاه ری مهاجرت می کنند.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق ری: این نیروگاه به دلیل بستر مناسب و داشتن پوشش گیاهی مطلوب و نیز محیطی آرام و به دور از هیاهو، هر سال آواخر بهار پذیرای گونه ای از حواصیل ها برای لانه سازی، تخم گذاری و زاد و ولد می باشد.

زیستگاه حواصیل سفید کوچک بیشتر در مناطق گرمسیر و دارای آب و هوای گرم و معتدل در جنوب اروپا و آمریکای شمالی می باشد. این پرندگان سفید و زیبا در این فصل میهمان طبیعت نیروگاه ری می باشند، و از درختان موجود در نیروگاه برای زادآوری استفاده می کنند.

شاید مهاجرت صدها حواصیل سفید و لانه سازی در یک محیط صنعتی در حومه شهر تهران به دور از تصور باشد، ولی عواملی همچون درختان و پوشش گیاهی مناسب، وسعت زیاد، محیط آرام و کم خطر و موارد زیست محیطی دیگر باعث شده این نیروگاه محل ایده آلی برای زادآوری این پرندگان مهاجر و زیبا محسوب شود.

نیروگاه ری بزرگترین نیروگاه شهر تهران در جنوب این شهر و در نزدیکی شهرری واقع شده است.

 خبر افتتاح پست    

آئین آغاز عملیات اجرایی ساخت پست   230GIS کیلو ولت طرح توسعه نیروگاه ریپست جدید

تاریخ خبر :05/11/ 1399

به گزارش روابط عمومی شرکت

آئین آغاز عملیات اجرایی ساخت پست 230GIS کیلو ولت طرح توسعه نیروگاه ری

      

 باحضور مدیرعامل شرکت مادر تخصصی برق حرارتی کلنگ احداث پست 230GISکیلوولت توسعه نیروگاه ری به زمین زده شد

این نیروگاه با داشتن زمینی به وسعت 52هکتار در حال حاضر 23 واحد توربین گازی با ظرفیت اسمی 818 مگاوات در حال بهره برداری دارد که در راستای طرح توسعه نیروگاه و بالا بردن توان و بازده آن و تأمین بخشی از تقاضای شبکه سراسری برق کشور، آئین آغاز عملیات اجرایی ساخت پُست GIS 230 کیلوولت برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق ری؛ محسن طرزطلب در این مراسم با تأکید بر تلاش برای بازنشسته کردن نیروگاههای قدیمی و نوسازی آنها اظهار داشت: نیروگاه ری بعنوان بزرگترین و مهمترین نیروگاه شهر تهران به دلیل قدیمی بودن و راندمان پایین ، می بایست بازنشسته و واحدهای با راندمان بالا و تکنولوژی جدید جایگزین گردد.

آقای طرزطلب با اشاره به اینکه امروز شاهد آغاز عملیات اجرایی احداث پُست GIS این نیروگاه توسط گروه مپنا هستیم، خبر از آغاز عملیات اجرایی احداث نیروگاه جدید بعداز عبور از پیک تابستان دادند و نکته مهم و قابل ملاحظه، عملیات اجرایی پُست و نیروگاه جدید همزمان با تولید برق واحدهای قدیمی می باشد .

پیش خبر تولید  

 

 

 

تولید برق نیروگاه ری ۱۸۳ درصد افزایش یافت

صفحه1 از20
شما اینجا هستید: صفحه ی اصلی آرشیو اخبار